Jak si stojí Hummery a biopaliva?

Myslíte si, že Hummer jezdící na biopaliva je pouhou fikcí? Nemáte pravdu, už je to něco přes rok zpět, co se začaly do Čech dovážet Hummery s upravenou nádrží. Někteří milovníci těchto obrů tak mohou jezdit a ušetřit přitom až desítky korun za benzín.

Lákají vás adrenalinové zážitky? Přečtěte si více!

Vůz musí být upraven na provoz na bioethanol. Stále platí, že biopaliva jsou dnes přibližně o deset korun levnější. Při vyšší spotřebě paliva, která je vozů typu Hummer nevyhnutelná, je nižší cena příjemným bonusem.

Výhody biopaliv

Výhody biopaliv jsou daňová podpora (daňová úleva se vztahuje na tu danou biosložku, která je v palivu obsažena), navíc jsou biopaliva levnější než fosilní paliva, protože jejich cena závisí na výši ceny potravinářské komodity. Cena fosilních paliv je udávána cenou ropy na světových trzích.

Ať už jste zkušený řidič nebo začátečník, informujte se možnosti absolvovat kurz škola smyku!

Druhy biopaliv dostupné v ČR

Biopaliva první generace jsou vyráběna ze zemědělských plodin.

Bioethanol je složen z bezvodného kvasného lihu, který se může vmíchat do motorového benzínu v různých koncentracích. V Čechách seženete vysokoprocentní směs s 85 % bioethanolu a 15 % benzínu.

Bionafta je náhradou motorové nafty, jsou to vlastně metylestery mastných kyselin, hlavní surovinou pro jejich výrobu je řepkový olej, živočišné tuky, směs rostlinných a živočišných tuků. Pro použití bionafty jako paliva jsou nutné určité úpravy motoru.

Směsná motorová nafta je český produkt, který tvoří minimálně 30 % bionafty, zbytek je tvořen fosilní motorovou naftou.

173_hummer-jizda-04

Rostlinný olej se dá také použít jako palivo, musí se však nejprve vyčistiti od zbytků potravin (pokud budeme uvažovat o použitém fritovacím oleji), při špatném způsobu spalování ale mohou vzniknout karcinogenní látky, kvůli této nevýhodě se nauvažuje o jeho masivním používání.

Upravený bioplyn vyrábí se kvašením (fermentací) rostlinného i živočišného odpadu, nebo z kalů z čistíren odpadních vod. Po jeho vyčištění je jeho kvalita srovnatelná s kvalitou zemního plynu, který se dnes běžně používá.

Zážitky můžete darovat také jako narozeninové dárky!

vložil Redakce
do kategorie: Hummer jízda
Jízda Hummerem
Projeďte se v legendárním voze značky Hummer. Jízda "autem" které nasazuje nejen americká armáda do boje.

Opravdová "Hummer jízda" nastane teprve potom, co s sjedete z rovné asfaltky do náročného terénu kde je Hummer jako doma. Jedině tady může využít všechny své přednosti. Vyzkoušejte, jaké to je řídit toto kolosální vozidlo na speciálně připravené trati plné překážek a nástrah!

Jízda Hummerem patří mezi nejvyhledávanější dárky pro muže a přesto není výjimkou že za jejich volantem uvidíte také ženy. Hummer jízda - jízda Vašeho života.