O Hammru

Hummer je pojem, který zná každý milovník velkých a silných terénních vozů.

173_hummer-jizda-06

Značka Hummer do světa vysílá mohutné vozy, které ve městě vzbuzují údiv a posvátnou úctu z jejich síly a mohutnosti. Ale jeho vytříbené vlastnosti a dravé způsoby jízdy se projeví až teprve v terénu, kde se z tohoto vozu stane démon.

Hummer je značka vozidel, které vyrábí off-roadové vozy od firmy General Motors. První variantou, která přímo vychází z vojenského vozu HMMWV, zvaného „Humvee“, je vůz H1. Z tohoto vozu jsou pak dále odvozovány varianty H2 a nakonec H3, které jsou již čistě civilní, zmenšené a zjednodušené varianty. Nyní máte i vy možnost vyzkoušet zážitek Hummer jízda.

Na začátku tohoto známého vozu Mummer stála prvotina, tehdy ještě se stejným názvem. Byl totožná s vojenskou verzí, jen neobsahoval některé věci, které byli nutné pro vojenský provoz, třeba jako přídavné pancéřování, vodotěsné motorové baterie, vysílačka a další vojenské záležitosti. Vozy také byli pohodlnější, jelikož obsahovali luxusnější sedadla a palubové desky, než strohé a jednoduché vojenské verze. Hummer byl dodáván v několika různých verzích, jako třeba wagon, hard top, sof top, a některé další.

Když se na trh dostala další, zmenšená a odlehčená verze Hummer H2, byl původně vůz přejmenován na Hummer H1. Jelikož Hummry celkově mají velkou spotřebu, byl na H2 instalován i vodíkový motor.

Další vůz, který se zařadil do Hummří rodinky, je H3. H3 se rozměry srovnává s klasickými SUV vozy  ostatních výrobců. S tím ale tato verze ztratila schopnost zdolávat extrémní terénní překážky, kterou měly předchozí modely a tak se dočkala i hanlivého označení „BarbieHummer“.

Jak je známo, za vše se platí a vše má svůj rub i líc. Vozy Hummer platí za své skvělé výkony v terénu, odolnost a schopnost zdolávat jakékoliv překážky vysokou spotřebou paliva, mohutnou konstrukcí, která se nevejde jen tak do nějaké garáže. Proto jsou tyto vozy symbolem přepychu a ekologicky nešetrné dopravy a právě proto se stávají cílem kritiky a někdy také cílem útoků ekoteroristů.

Jízda Hummerem
Projeďte se v legendárním voze značky Hummer. Jízda "autem" které nasazuje nejen americká armáda do boje.

Opravdová "Hummer jízda" nastane teprve potom, co s sjedete z rovné asfaltky do náročného terénu kde je Hummer jako doma. Jedině tady může využít všechny své přednosti. Vyzkoušejte, jaké to je řídit toto kolosální vozidlo na speciálně připravené trati plné překážek a nástrah!

Jízda Hummerem patří mezi nejvyhledávanější dárky pro muže a přesto není výjimkou že za jejich volantem uvidíte také ženy. Hummer jízda - jízda Vašeho života.